صفحه کابینت

صفحه کابینت رویه ای است که دارای جنس های بسیار متنوعی است. بهترین نوع این صفحات ، صفحات سنگ مصنوعی هستند. در ادامه می خواهیم انواع صفحه کابینت را به شما معرفی نماییم.

انواع صفحه کابینت

1-صفحه کابینت سنگ صابون

این نوع از صفحه کابینت در آزمایشگاه ها استفاده می شود، زیرا مقاومت بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی و باکتری ها دارد. قیمت این نوع از صفحه کابینت نسبت به سایر آن ها نسبتا بالا است و آن ها عمر طولانی تر را نسبت به بقیه دارند. اگر می خواهید برای مدت طولانی از کابینت آشپزخانه خود استفاده نمایید توصیه می شود این نوع از صفحه کابینت را انتخاب نمایید.

2- صفحه کابینت گرانیت

صفحه کابینت از جنس سنگ گرانیت یکی از بهترین رویه های کابینت به شمار می آید. زیرا این سنگ طبیعی دارای ویژگی های بسیار بالایی است و همچنین به دلیل داشتن رگه های طبیعی موجود در آن دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی است. هنگامی که درزگیری سنگ گرانیت با دقت فراوان و بسیار خوب انجام شود مقاومت و دوام آن بسیار زیاد خواهد بود. قیمت این صفحه کابینت نسبتا بالا و متغیر می باشد.

3- صفحه کابینت از جنس مس

صفحه کابینت از جنس مس رویه چندان معمول و معقولی نمی باشد اما این نوع از صفحه کابینت در صورت کثیف شدن به راحتی تمیز می شود. این نوع از صفحه کابینت را افراد کمی می پسندند  اما دکوراسیون آشپزخانه را منحصر به فرد می کند. جالب است بدانید یکی از معایب این صفحه کابینت این است که ممکن است مس با سایر مواد واکنش نشان دهد و رنگ آن تغییر نماید و از زیبایی آن کاسته شود.

4- صفحه کابینت سنگ مهندسی کوارتز

این نوع از صفحه، شاید یکی از بهترین جنس صفحه کابینت در دنیای امروز می باشد. این نوع از سنگ بدر رنگ های مختلفی وجود دارد و به طور کاملا سفارشی ساخته می شود. سنگ مهندسی کوارتز ساخته شده از مخلوطی از کوارتز زمینی، رزین و رنگدانه هایی که سطحی سخت و نفوذناپذیر ایجاد می کنند. اگر شما هم از دوستداران محیط زیست هستید لازم است بدانید که سنگ کوارتز مهندسی یکی از بهترین رویه ها برای کابینت های آشپزخانه است.

5- صفحه کابینت از جنس سرامیک

صفحه کابینت از جنس سرامیک یکی از مقاوم ترین و با دوام ترین رویه ها در میان صفحه های کابینت است. این صفحه کابینت مقرون به صرفه و کم هزینه نیز می باشد. اما نگهداری از این نوع صفحه کابینت کمی دشوار است و نیازمند دقت بالایی می باشد.

6- صفحه کابینت از جنس روی

صفحه کابینت ساخته شده از جنس روی یکی از بهترین انتخاب ها در صفحه کابینت است، زیرا فلز روی خاصیت ضد میکروبی دارد. رنگ روی ممکن است با گذشت زمان تیره شود. اما این نوع از صفحه کابینت همچنان محبوبیت خود را درمیان مردم دارا می باشد.

7- صفحه کابینت ساخته شده با کاغذهای بازیافتی

این نوع از صفحه کابینت که از کاغذهای بازیافت شده ساخته می شود، شاید یکی از بدترین انواع صفحه کابینت ها به شمار آید اما جالب است بدانید این نوع از صفحه دارای مقاومت بالایی است. زمانی که کاغذ های بازیافتی با رزین و ماده رنگی ترکیب می شود شکل ظاهری مشابه سنگ صابونی را ایجاد می کنند.

8- صفحه کابینت لمینیت پلاستیک

شاید این نوع از صفحه کابینت به نظر مسخره و زشت باشد اما طرفداران خاص خود را پیدا نموده است. یکی از دلایل محبوبیت این صفحه کابینت در میان مردم این است که خاصیت فرم پذیری بالایی دارد و می توان هر نوع گوشه و اشکالی را برای صفحه کابینت ایجاد نمود. اما از معایب این صفحه می توان به مقاومت پایین آن اشاره نمود. زمانی که از این صفحه کابینت استفاده می کنید نمی توانید اجسام سنگین زیادی را بر روی آن قرار دهید زیرا مقاومت پایینی دارد.

9- صفحه کابینت سیمان و شیشه بازیافتی

این نوع از صفحه کابینت نسبت به سایر صفحه ها هزینه نسبتا بالایی را دارد اما زمانی که شیشه و سیمان با یکدیگر ترکیب شوند زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کنند که زیبایی آشپزخانه را چندین برابر می کند. این نوع از صفحه کابینت مقومت و دوام بالایی دارد و گزینه مناسبی برای صفحه کابینت آشپزخانه می باشد.

11- صفحه کابینت سنگ مرمر

صفحه کابینت سنگ مرمر از ابتدا یکی از مصالح کلاسیک است که تا امروز سبک خود را نگه داشته است. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به آشپزخانه سفید علاقمند هستید می توانید از صفحه کابینت سنگ مرمر استفاده نمایید؛ زیرا تنوع بیشتری از رنگ سفید را می توانید در اختیار داشته باشید . اما باید به این نکته نیز توجه نمایید که سنگ مرر زود تر از سنگ گرانیت خراش بر می دارد و همچنین زودتر لک می شود.

11- صفحه کابینت بتنی

امروزه با افزودن رنگ و ماده های رنگی به بتن ترکیب جالبی از صفحه کابینت از جنس بتن در رنگ های متنوع ساخته می شود. صفحه کابینت بتنی مقاومت بسیار بالایی دارد و همچنین هزینه پایین تری را نسبت با دیگر صفحه کابینت ها دارد.

12- صفحه کابینت از جنس استیل ضد زنگ

جالب است بدانید آشپز های حرفه ای به صفحه کابینت های استیل ضد زنگ علاقه بسیار زیادی دارند.  زیرا در برابر حرارات بسیار مقاومت بالایی دارند و با راحتی تمیز می شوند. از آن جایی که خراش و لکه اثر انگشت بر روی صفحه کابینت های استیل ضد زنگ باقی نمی ماند این نوع از صفحه کابینت برای آشپزخانه هایی که در آن حجم بالای کار انجام می شود بسیار مناسب است.اگر به دنبال اشپزخانه ای با ظاهر نه چندان زیبا هستید این نوع از صفحه کابینت گزینه بسیار مناسبی است.

13- صفحه کابینت از جنس سنگ مصنوعی، کورین

Solid Surface، کورین، یک سنگ مصنوعی یا پلی گرانیت است که از ترکیب چندین ماده گوناگون ساخته می شود. این صفحه کابینت، قابلیت رقابت با صفحه کابینتی را دارد که ریسک آسیب پذیری پایین و نگهداری راحتی را دارد.

14- صفحه کابینت از جنس چوب

امروزه برخی از افراد اعتقاد دارند که استفاده از چوب برای صفحه کابینت انتخاب چندان درستی نیست. اما استفاده از چوب های با کیفیت و پوشش مناسب، زیبایی بسیار دلنشینی را به دکوراسیون آشپزخانه می دهد و همچنین ماندگاری بالایی را به همراه دارد. هزینه این نوع از صفحه کابینت بستگی به چوب مصرفی آن دارد.