123 هایگلاس   خرید هایگلاس

هایگلاس درواقع یک نوع از  ام دی اف است که روکش این نوع از ام دی اف از جنس پلکسی گلاس است. روکش پلکسی گلاس به نوعی از پلاستیک با ظاهر شفاف، همانند شیشه گفته می شود. پلکسی گلاس نسبت به شیشه سبک تر اما مقاومت و استحکام بسیار بالایی نسبت به شیشه دارد. امروزه کابینت ها با جنس هایگلاس به دلیل آن که براق و شیک هستند و نمای آشپزخانه را چندین برابر می کند، درمیان مردم جایگاه خود را پیدا نموده است. این نوع از کابینت سبک مدرن را به منزل شما می بخشد. بنابراین اگر خانه ای با دکوراسیون مدرن دارید به شما این نوع از کابینت را پیشنهاد می کنیم.

هایگلاس سطح براق و صیقلی دارد که سطح کابینت هایگلاس بسیار شبیه شیشه است به همین دلیل منبعی از نور در آشپزخانه به شمار می آید. به همین دلیل در طول روز می توان از صیقلی بودن و بازتابی بودن کابینت ها در روشن نمودن فضای آشپزخانه استفاده نمود. بنابراین به این نکته توجه نمایید که یکی از عوامل بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی (آشپزخانه) روشنایی فضا است.

این نوع از کابینت ظاهری ساده و بسیار زیبا دارد و همین سادگی آن سبب شده است که جزء دکوراسیون مدرن به شمار آید. این نوع کابینت ام دی اف(هایگلاس) دارای تنوع رنگ بی شماری است و به آسانی می توانید، رنگ دلخواه خود را با دیگر وسایل دکوراسیون منزل خود ست نمایید. وزن آن ها نیز در مقابل دیگر کابینت ها بسیار سبک تر است و به راحتی قابل جا به جایی می باشد. همچنین سطح این کابینت ها به راحتی با یک دستمال مرطوب تمیز می شود.

در هر آشپزخانه ای کابینت ها مهم ترین تجهیزات آن به شمار می آیند. کابینت ها علاوه بر کارایی که دارند نمای ظاهری آشپزخانه را نیز زیبا می کنند بنا براین خانم ها باید در انتخاب آن با توجه به دیگر دکوراسیون منزل خود دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید آشپز خانه ای زیبا و دلنشین با نور بیشتر برای خود ایجاد نمایید، تا بتوانید در هنگام آشپزی از فضای آشپزخانه خود نهایت لذت را ببرید.

 

معایب کابینت هایگلاس

  • جذب رطوبت

ام دی اف در برابر آب و رطوبت مقاومت زیادی ندارد و هایگلاس نیز یک نوع ام دی اف است که اگر آب و یا رطوبت به آن برسد دچار آسیب می شود. بنابراین درصورت ریختن آب بر روی کابینت هایگلاس سریعا آن را خشک نمایید تا بتوانید به صورت طولانی مدت از کابینت های خود استفاده نمایید.

  • داشتن لبه های تیز و برنده

گوشه قطعات هایگلاس زمانی که برش می خورد و به روش فارسی به هم چسبیده می شوند، دارای تیزی شدیدی می شود که در هنگام برخورد با آن باید بسیار مواظب باشید.

  • به راحتی دچار لک می شود

کابینت هایگلاس به سبب داشتن روکش براق که بسیار زیبا و دلنشین است اما این براقیت معایبی هم دارد که با دست زدن به کابینت جای اثر انگشتانتان بر روی آن باقی می ماند و به راحتی لک می شود. بنابراین باید همیشه و به طور مرتب آن ها را تمیز نمایید تا زیبایی خاص خود را حفظ کند.

  • ایجاد خش بر روی آن

کابینت هایگلاس به خاطر سطح صیقلی و درخشانی که دارد، به راحتی دچار خش خواهد شد. البته باید به این نکته نیز توجه نمایید که بستگی به جنس کابینت هایگلاس و کابینت ساز شما دارد که از جنس مرغوب استفاده کرده است یا خیر.

  • داشتن رویه ورق یک طرفه

جالب ایت بدانید تنها یک سمت ورق هایگلاس براق است. بنابراین به این نکته توجه نمایید که در جاهایی که امکان دیده شدن دو طرف کابینت وجود دارد باید از دو ورق هایگلاس استفاده نمایید که این امر سبب دو برابر شدن هزینه خواهد شد.

مزایای کابینت های هایگلاس

  • سطح صاف و صیقلی بودن این نوع از کابینت ام دی اف سبب می شود که به راحتی نور را منعکس نماید و فضای آشپرخانه را روشن تر نماید. بنابراین اگر شما هم جزء افرادی هستید که علاقمند به آشپزخانه با نور زیاد هستند می توانید کابینت ام دی اف از نوع هایگلاس را انتخاب نمایید.
  • تنوع رنگ و طرح کابینت های هاییگلاس بسیار زیاد است و به راحتی می توانید طرح و رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید و با دکوراسیون منزل و آشپزخانه خود ست نمایید. در انتخاب رنگ و طرح هایگلاس محدودیتی نخواهید داشت.
  • همان طور که بیان شد این نوع از ام دی اف به راحتی قابل لک شدن و کثیف شدن است، خیلی سریع و تنها با یک دستمال مرطوب تمیز می شود و مجددا براقیت و صیقلی بودن خود را بدست می آورد. بنابراین نگرانی در مورد تمیز شدن آن ها نداشته باشید و با خیالی آسوده رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

قیمت کابینت هایگلاس

شایان ذکر است که قیمت کابینت های هایگلاس نسبت به دیگر ام دی اف نسبتا بالاتر است، زیرا  نوع رنگ و طرح های بی نظیر آن و همچنین زیبایی و براق بودن آن سبب جذابیت بیشتر آن در میان مردم شده است.

نحوه تشخیص هایگلاس مرغوب

برای تشخیص هایگلاس مرغوب از نامرغوب آن کافیست ورق هایگلاس را در مقابل نور خورشید بگیرید تا بتوانید به راحتی امواج آن را مشاهده نمایید. ورق هایگلاسی که دارای امواج زیادی بر روی سطح آن باشد، کیفیت بسیار پایینی دارد. بنابراین دقت داشته باشید هر چه این امواج بر روی سطح ورق کمتر باشد کیفیت آن بالا تر است.

نتیجه گیری

بنابراین دقت داشته باشید که هر چه جنس ورق هایگلاس انتخابی شما بهتر باشد، بدیهی است که ماندگاری کابینت ها شما نیز بیشتر خواهد بود و مدت زمان بیشتری می توانید از کابینت های هایگلاس خود استفاده نمایید. مغزه تمامی ورق ها ام دی اف هستند تنها روکش آن ها متفاوت است که روکش هایگلاس با استفاده از دستگاه پرس و نوع چسب مصرف شده ارتباط مستقیمی با کیفیت آن خواهد داشت.

در انتخاب ورق های هایگلاس با یک کابینت ساز مورد اعتماد مشورت نمایید، تا بتوانید با خیالی آسوده و با اطمینان تنها رنگ و طرح آن را انتخاب نمایید و  زیبایی خانه خود را چندین برابر نمایید و روشنایی فضای آشپزخانه خود را بیشتر کنید.